اما در ادامه این نشست خبری پرسش‌هایی در خصوص حواشی انتشار آلبوم ابراهیم محسن چاوشی و اجرای خیابانی همایون شجریان نیز مطرح شد.

علی ترابی در پاسخ به این سؤالات عنوان کرد: اشعار آلبوم ابراهیم در تاریخ 6/5/1396 برای دریافت مجوز به دفتر موسیقی ارجاع داده شد و پس از با توجه به نیاز به اصلاحات شرکت تولیدکننده درخواست مجددی در این خصوص برای ما ارسال نکرد. روز گذشته تقاضای بازنگری اشعار آلبوم چاوشی به دست من رسید. از پنج مورد اصلاحیه چاوشی، سه مورد را با مسئولیت خودم گفتم مجوز داده شود. در دو قطعه برخی اصلاحات داریم که خط قرمز ماست. کتاب شعر منتشرشده را ندیدم، اگر چاپ هم شده باشد در حوزه موسیقی مبین مجوز نیست. هنوز موسیقی این آلبوم به دست ما نرسیده است، اما با توجه به روحیه‌ای که از آقای چاوشی سراغ دارم قطعاً این مشکلات به‌زودی برطرف خواهد شد.

ترابی ادامه داد: دو نامه از همایون شجریان به دست ما رسید؛ مضمون نامه اول درخواست بر این بود که در پارک‌ها و اماکن عمومی مجوز کنسرت صادر شود. ما پاسخ دادیم که ضمن استقبال مجدد متأسفانه اختیار پارک و دیگر مکان‌های عمومی شهر را نداریم. در نامه دوم به شکل محدود به چند پارک اشاره شده بود، اما تا زمانی که یکی از مسئولان شهرداری به‌عنوان متولی پارک‌ها و مکان‌های عمومی به ما نامه نزند نمی‌توانیم مجوز صادر کنیم. تا این لحظه از هیچ مدیری نامه‌ای به دست ما نرسیده است. من از مسئولان شهرداری خواهش می‌کنم موافقت خود را به شکل مکتوب اعلام کنند.